prisma

Aplikacja Prisma – dziękuję, ale nie

Żyjemy w takich czasach, że codziennie jesteśmy bombardowani tysiącem, jak nie większą ilością informacji i nowinek ze świata. Z racji tej, że człowiek stale czegoś poszukuje i upodobał sobie podążanie za trendami bardzo bogate życie wiedzie branża IT i wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne oraz aplikacje na nasze smartphony. Jedne powodują moje zainteresowanie, a inne sprawiają, że nawet na nie nie patrzę. Tak jest w przypadku aplikacji zmieniającej nasze zdjęcia w rysunkowe obrazki – aplikacja Prisma, bo o niej mówię zawładnęła wallem na moim FB.

Aplikacja Prisma – uwaga komu dajesz dostęp do danych

Nowa apka na nasze telefony powstała w pierwszej kolejności dla użytkowników komórek opartych na systemie IOS, ale jest już i na Androida.
Wprowadzona została na rynek przez rosyjski start-up Prisma Labs, którego założycielem jest Aleksiej Mojseenkow. Chyba od razu podbiła serca kilkuset moich znajomych, którzy swoje profilowe pozmieniali właśnie przy jej użyciu.

8ebf0a9a947c676730b7301d962e5cdcresNet10_nd
Z racji tej, że nie lubię ślepego pędu często zdarza mi się sprawdzać wszystko nim się do tego przekonam – tak było z FB, z IG czy Pinterestem – poczytałam o nowym produkcie na rynku i mam jedno ale…, a w zasadzie kilka …

Czy czytacie instrukcje obsługi na opakowaniach? Ja nie! Podejrzewam, że Ci, którzy tego nie robią, nie mają też w zwyczaju czytać regulaminów promocji czy aplikacji, a warto… Moją ciekawość wzbudza zapis, że po akceptacji regulaminu, godzimy się na to by Prisma pamiętała co udostępniliśmy. Korzystanie z apki oznacza zgodę na otrzymywanie powiadomień na maila, ale idąc dalej twórcy Aplikacji Prisma informują, że korzysta ona z pomocy aplikacji mierzących ruch w sieci. W ten sposób zbiera m.in. informacje o stronach, które odwiedzamy i jak często oraz o naszym położeniu i innych danych, które wysyłamy za pomocą naszej komórki. Pytanie po co, skoro ma tylko zrobić nas podwórkowych Vang Gogh’ów… 🙂

Aplikacja Prisma – pobaw się i do kosza

9d2a81305ad9d88cfb120da4ef65cef3resNet11_nb
By nie było, że tylko krytykuję sama pobrałam apkę by się nią pobawić. Przerobiłam kilka zdjęć. Przyznam szczerze, że jest to wciągające, choć strasznie zamulało mi telefon. No i ciut za dużo reklam… Niemniej – wolę swoje zdjęcia w oryginale. Zresztą zobaczcie sami, jak wygląda zdjęcie przed retuszem, a jak po. Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat, a może jesteście wiernymi fankami Prismy, a może wciągnęły Was Pokemony? 🙂

9d2a81305ad9d88cfb120da4ef65cef3resNet10_m2
8ebf0a9a947c676730b7301d962e5cdcresNet9_n1
8ebf0a9a947c676730b7301d962e5cdcresNet9_n7

AboutBS

Komentarze Facebook:

 • Monika Barańska

  Ja chyba jestem trochę nie na czasie 😉 Interesują mnie różne nowinki ale na zasadzie że wiem o co chodzi, sama jakoś nie instaluję nowych aplikacji na telefonie. Muszę o nich poczytać, zapytać znajomych czy warto. Dopiero wtedy zaczynam przygodę z nową aplikacją. Dzięki za ten post 😉 Zawsze warto poznać opinię innych.
  P.S Jeszcze chyba nie dorosłam do pokemonów 😉 ale opanowały świat 😉

 • Monia

  To chyba jestem jedną z nielicznych, która nie ma tej apki na tel. Słyszałam o niej już wcześniej, ale to tyle. Nie instaluję na tel wszystkiego co nowe i nieznane 😉 z resztą nawet nie miałabym czasu na zabawę w tej apce.

 • Bogumiła Przywarta

  Nigdy nie łapię dlaczego ludzie rzucają się na wszystko, co popadnie… nie mam żadnych aplikacji, nie muszę mieć nowego telefonu, iphone czy ipad czy jak to się pisze.. nawet nie wiem, o co chodzi.. czasem jednak trzeba się przekonać na własnej skórze, co to nam da..