akpa20140211_kossmann_jk_0411

Aktywna kobieta by Kossmann

akpa20140211_kossmann_mb_1361Wraz z nastaniem wiosny zaczęły się mnożyć pokazy i prezentacje kolekcji na sezon wiosna-lato 2014. I tak kolejną marką, którą odwiedziłam była stworzona przez kobietę i zdecydowanie dla kobiet – marka Kossmann i premiera kolekcji AKTYWNA KOBIETA.

Pokaz otworzyła mini recitalem Monika Borzym, a potem na wybiegu królowały pastele, granaty i czerwień. Wszystko zrobione z najlepszych włoskich tkanin. Lekkie płaszcze, garnitury, małe żakiety bez klap i zbędnych dodatków, spódnice z klosza komponują się w harmonijną całość z eleganckimi sukienkami, które stały się już znakiem rozpoznawczym marki Kossmann.

Geometryczne cięcia i szlachetne formy tworzą ponadczasowy, elegancki wizerunek kobiety biznesu. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom są niezwykle komfortowe i reprezentacyjne. Zróżnicowane tkaniny w tym nawet sportowy dżersej tworzą niezwykły wachlarz uzupełniających się faktur. Dominują szmizjerki nawiązujące do klasycznej, amerykańskiej elegancji. Wiosenna kolekcja przynosi niespodziankę w postaci linii sukienek koktajlowych, z miękkich włoskich dżersejów w odcieniach beżu, złota i granatu. Miękko układające się na ciele sukienki zachwycają subtelnymi draperiami i detalami konstrukcyjnymi. Sylwetka wygląda smukło i kobieco. Alternatywę dla tradycyjnych żakietów będą stanowić blezery i kardigany z lekkiego dżerseju. Głównym motywem kolekcji letniej jest lekkość formy. Nowością w kolekcji Kossmann są plisowania. Kobiece sukienki, spódnice i bluzki, których kształt rzeźbią drobne plisy nadają sylwetce lekkości. Hitem kolekcji letniej są kombinezony, propozycja dla silnych i niezależnych kobiet.

Tego wieczoru kreacje marki Kossmann miały na sobie: Mariola Bojarska-Ferenc, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Marta Kielczyk, Beata Tadla, Daria Widawska, Monika Richardson, Marta Kuligowska.

Dopełnieniem stylizacji modelek były buty Kazar z najnowszej kolekcji. Ekspertami od looku modelek byli: Rafał Żurek, Moroccanoil, Salon LaRose oraz Make it up.

Zapraszam do galerii 😉

AboutBS

Komentarze Facebook: