adidas_Originals_Jeremy_Scott_SS14_close-up_004

adidas Originals by Jeremy Scott SS’14

adidas_Originals_Jeremy_Scott_SS14_close-up_011

Najnowsza, wiosenno-letnia kolekcja Jeremy’ego Scotta dla adidas Originals to ukoronowanie dziesięcioletniej współpracy dwóch gigantów: wybitnego projektanta mody oraz znanej na całym świecie marki odzieżowej, mającej streetwearowy styl.

Czym w tym sezonie zaskoczy nas sprawdzony już duet?
Kolekcja obfituje w soczyste kolory, oryginalne printy, niecodzienne połączenia i najwyższej jakości materiały. „Must have” to oczywiście skrzydła! 😉

Jeremy Scott słynie z barwnych, nieoczywistych i odjechanych projektów. Nic więc dziwnego, że świętując pierwszą dekadę współpracy z adidas Originals dołożył wszelkich starań, by nowa kolekcja zaskoczyła ponownie wszystkich wielbicieli jego wizji mody. W tym sezonie mieszankę wybuchową tworzą oryginalny styl Jeremy’ego zmieszany z brytyjskimi i amerykańskimi inspiracjami. Stąd też w jego kreacjach pojawiły się perły, koszykarski look i znana wszystkim brytyjska flaga, czyli Union Jack.

Co mają wspólnego perły, uliczni handlarze, Jeremy Scott i adidas Originals?
Już w XVIII wieku w Londynie panowie nosili garnitury przystrojone perłowymi guzikami. Trend powrócił również w latach 70. XX wieku. Amerykański projektant wykorzystał ten motyw i stworzył komplet: bluzę oraz spodnie dresowe hojnie ozdobione, ręcznie przyszywanymi perłowymi printami, tworzącymi fantazyjne wzory. Kolejnym odwołaniem do Wielkiej Brytanii jest flaga, która pojawia się na butach oraz T-shircie. To na nim swoją obecność zaakcentował sam projektant. Na przodzie oversizowej koszuli widnieje jego podobizna.

Skrzydła, dolary, kwiaty, lamparcie cętki to kolejne oryginalne i charakterystyczne dla projektanta printy, które pojawią się w wiosenno-letniej odsłonie. Paleta kolorystyczna ubrań i butów jest jak zwykle przebogata: od czerni do jaskrawych, neonowych i złotych akcentów. Na uwagę zasługują również buty.

W tym roku nie tylko przyozdobione skrzydłami, ale mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Jeremy Scott jest mistrzem w łączeniu luksusu ze streetwearowym lookiem. W każdym sezonie tworzy propozycje będące mieszanką potrzebnego na co dzień komfortu i mody z najwyższej światowej półki.

Pełną kolekcję adidas Originals by Jeremy Scott znajdziecie w sklepie on-line marki.

AboutBS

Komentarze Facebook: