tło

7 filmów bez których Święta nie istnieją

Koniec roku, Święta Bożego Narodzenia – to czas wielu podsumowań i rachunków sumienia. Ja natomiast robię listę filmów bez których moje Święta nie istnieją i choć oczywistym jest, że wtedy skupiam się głównie na bliskich to są chwile kiedy zwyczajnie klapiemy przed telewizorem i śmiejemy się, bądź wzruszamy z filmowymi bohaterami.

Love Actually

To właśnie miłość

film

Przyznam się – jestem uzależniona od tego filmu – sceny z tańczącym Hugh Grantem w roli senatora i wzruszającym wyznaniem miłości na kartkach. Ech, która z nas by nie chciała czegoś takiego przeżyć …

Ten film ma wszystko co kocham – angielski humor, wzruszające sceny, miłość, piękną muzykę i przystojnych mężczyzn. Wątki miłosne na zmianę z normalną prozą życia. Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie Świąt bez „To właśnie miłość”

The Holiday

Holiday

film1
Pomysł z „Holiday” kiedyś przeniosę do własnego życia. Jeszcze nie wiem kiedy, ale zamienię się na chwilę z kimś gdzieś daleko i wylecę odpocząć od tego co mnie w Polsce otacza. Uważam, że to genialny pomysł na przewietrzenie mózgu – no chyba, że spotka się na tym naszym końcu świata takiego przystojniaka jak Jude Law, wtedy spokoju na pewno nie zaznam. Chociaż serce nie sługa, a przed miłością podobno uciekać nie można. 🙂

„Holiday” oglądam co roku i w sercu marzę o cichym, małym domku, w głębi lasu… 🙂

The Family Man

Family Man

film2
Myśleliście kiedyś o tym, co by było gdyby… Ja często mam takie myśli, choć podobno nie wolno. I tak stało się z głównym bohaterem filmu, którego gra jeden z moich ulubionych aktorów – Nicolas Cage, jako Jack Campbell. Można powiedzieć, że ma wszystko. Wszystko prócz miłości, którą przegapił kilka dobrych lat temu. No, ale los jest „łaskawy” i oddaje mu, na chwilę, rodzinę, miłość, dzieci.

Znacie ten film? Zawsze się na nim denerwuję na głównego bohatera. I w sumie zawsze po nim mam doła, bo co by było gdybym kilka lat temu sama zdecydowała inaczej…

Naprawdę polecam!

The Polar Express

Ekspres polarny

film3
To jedna z bajek, takich bardziej dorosłych, które czarują w Święta. Film powstał na podstawie króciutkiej opowieści Chrisa Van Allsburga.

Czy i Wam zdarzyło się kiedyś zwątpić w magię Świąt? Bohaterom filmu tak, ale przecież w tym magicznych czasie zdarzają się cuda… i tak oto dzieje się w tej bajce.

Dla mnie fajna przygoda, zabawa i efekty, które przenoszą mnie zawsze do krainy Świętego Mikołaja i sprawiają, że znowu mam 8 lat. Widzieliście???

Jack Frost

film4
No kocham Michael’a Keaton’a w tym filmie! Trochę dramat, trochę komedia z bajką w tle. Na pewno wzruszająca opowieść …

Ojciec rodziny, wcale niezbyt sławny muzyk, wraca na Święta do swoich bliskich i niestety na nie nie dociera. Osierocony syn bardzo tęskni za ojcem, którego kochał i tu wkracza magia i … reinkarnacja. Bowiem Jack wraca na ziemię jako bałwan!

Myślicie, że każdy dostaję drugą szansę? Dla mnie to film do głębokiej refleksji, bo przecież bałwany żyją tylko zimą, a rok ma cztery pory roku …

Gremlins

Gremliny rozrabiają

film5
To ulubiony film z czasów dzieciństwa. Pamiętam, jak bardzo chciałam go oglądać i jak oglądając się bałam. Ale też jak bardzo mi się podobał uroczy gremlin przed przemianą.

Dla wielbicieli małych puchatych zwierzątek. Zabawny, wcale nie straszny, gdy się ma 30 lat.
Lubicie? Ja bardzo!

Surviving Christmas

Przetrwać święta

film6
Kolejna opowieść o tym, że pieniądze szczęścia nie dają, ale… mogą ułatwić życie. Bowiem za nie właśnie Ben Affleck „kupuje” sobie rodzinę na Święta. Dla mnie to bardzo smutny film, i poza kilkoma romantycznymi scenami, chyba takim głównie pozostanie.

Jak niemal każdy z listy u mnie uruchamia lawinę myślenia nad rzeczami ważnymi i tymi mniej i utwierdza w przekonaniu, że jestem wielką szczęściarą mając kochającą Rodzinę i bliskich, których nie muszę kupować, bo są…
Zdradźcie bez jakich produkcji Wy sobie nie wyobrażacie Świąt. 🙂

I na koniec – dancing Hugh Grant. 😀

AboutBS

Komentarze Facebook:

 • Uwielbiam! <3 Ale Kevin też musi być! 🙂

  • Jolu, ja Kevina nie widziałam już chyba ze 3 lata i daję sobie z tym radę 😀
   ale fakt to chyba tradycja,że w TV zawsze leci Kevin 🙂

 • Magdalena Sz L

  większości nie znam, dzięki za to zestawienie 🙂

  • ojoj, a to ciekawe Magdalena. 🙂 a co TY oglądałas w ten swiąteczny czas? 🙂

   • Magdalena Sz L

    nic 😛 a po sylwestrze oglądałam „Pretty woman” kurcze fajny ten film mimo upływu lat i oglądania po raz enty…. 🙂

    • haha, i bardzo dobrze, widać poswięciłas czas Najbliższym 😀
     a Pretty Woman to też jeden z moich ukochanych filmów, i faktycznie jeszcze mi się nie znudził mimo tylu obejrzanych razy 🙂