IT5A0900

Czy 30-latce wypada nosić mini?

Czy wiek ma wpływ na to co nosimy? Takie pytanie pojawiło się w mojej głowie tydzień temu, gdy na prezentację prasową założyłam sukienkę, którą mój Mężczyzna określił jako zbyt seksi i lekko za bardzo prześwitującą jak dla mnie. A czy mini mogę zakładać?

Wiadomo, że kwestia wieku jest drażliwa dla niektórych kobiet, a gdy w parze z tym idzie uwaga na temat kobiecego stroju, wtedy niektóre z nas naprawdę potrafią się nieźle poirytować…
Ja po tym zdarzeniu przewertowałam cały Internet w poszukiwaniu odpowiedzi mądrych koleżanek blogerek oraz na forach internetowych, na pytanie czy 30-latka może nosić mini oraz co wypada, a czego nie zakładać w moim wieku. Wiecie co? Ile kobiet tyle opinii. Jedne kobiety uważają, że mimo zgrabnej sylwetki po przekroczeniu 30. roku życia nie zakładają spódnic mini czy sukienek przed kolano, a już w kolano lub w pół łydki. Inne, że np. Tina Turner ma 60 lat i stale kreuje się na sex bombę, a pani Kożuchowska już przekroczyła czterdziestkę i nie rzadko zakłada transparentne ubrania czy kuse spódnice.

IT5A0938
Ja sama staram się ubierać stosownie do sytuacji. Faktem jest, że jestem zadowolona z mojej sylwetki i lubię pokazywać np. plecy i zgrabne nogi czy wcięcie w talii. Czasami lubię błyszczeć i zwracać na siebie uwagę, ale np. do pracy, czy na spotkanie z klientem biznesowym nie założyłabym ubrania odwracającego uwagę od spraw zawodowych, a skupiającą ją na mnie.

Jakiś czas temu kupiłam w Marks&Spencer sukienkę z limitowanej kolekcji powstałej przy współpracy z Alexą Chung. Ja kupiłam mini, a Gosia Boy właśnie o długości za kolano. Wg mnie obie wyglądamy bardzo dobrze, a obie przecież jesteśmy już po 30 roku życia.

Jestem ciekawa Waszego zdania – czy 30-latce wypada nosić mini czy już nie bardzo? 🙂

IT5A0831
IT5A0859
IT5A0879
IT5A0928
IT5A0929
IT5A09333

AboutBS

Komentarze Facebook:

 • Aneta Paluch

  Akurat ta długość to i mi odpowiada ,ale widuję czasami kobiety nawet po 40 i mają na sobie mini -a ta mini ledwo jest tak bardzo krótka i takiej mówie stanowcze nie!.

  • Ewa Żmuda-jankowska

   Anetko, tak też widuję takie kobiety. Ba! Nawet w moim wieku dziewczyny noszą mini zaraz za pupę albo takie mega krótkie spodenki i powiem Ci szczerze, że jakoś dziwnie mi się na to patrzy. ..

 • Beata Korpecka

  Ewciu kochana,wyglądasz jak milion dolarów 🙂 sukienka-do zakochania <3 pewnie i cena powala 🙁 całość-idealna! rewelacyjnie wszystko ze sobą połączyłaś i ten uśmiech 🙂 jak się ma takie nogi to można nawet mini po 50,60 nosić 🙂 nogi-marzenie!

  • Ewa Żmuda-jankowska

   Dziękuję Beatko!
   Mam nadzieję, że Bozia pozwoli mi długo utrzymać taką sylwetkę 😊

   Sukienka kosztowała ok.200 zł z tego co pamiętam, ale na szczęście są już przeceny i podobne można znaleźć dużo taniej 😊

 • Monika Barańska

  Jaka piękna sukienka !!! :* Ewcia ale Ty masz zgrabne nogi ! 😉 noś mini jak najczęściej 😉

  • Ewa Żmuda-jankowska

   Bardzo ją lubię, mimo że miałam ją na sobie dopiero 2x….. hehe cała ja 😕

   Dziękuję Moniczko za miłe słowa. Może faktycznie częściej sięgnę po mini 😊

 • Wypada, jak najbardziej. Po czterdziestce średnio (chociaż jeśli dama wygląda na bardzo młoda, ma zadbaną skórę i super figurę, to czemu nie?). Ale wiadomo, że wszystko trzeba dopasować do miejsca, okoliczności. 🙂

  • Ewa Żmuda-jankowska

   Dokładnie Aniu , tylko tak zauważam, że te okoliczności się powoli zmieniają. 😊
   I granica wieku również,
   ale może to i dobrze? 😊 🌞

 • Bogumiła Przywarta

  Pewnie, że wypada.. trzeba tylko umiejętnie się ubrać, nie świecić pośladami, nie prowokować nagością, nie ubierać się tandetnie i tanio.. każda długość dobra, zależy co włożymy i jak się prezentujemy 🙂 ja nie noszę mini z tego tylko względu, że nie lubię, krępuję się, mam wielkie nogi no i lubię schylić się komfortowo 🙂 dlatego wybieram spodnie, ale co się martwić czymś takim, Ewa wyglądasz super!